بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز کرمانشاه 110 هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد “قره‌سو” می شود

مدیر پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه گفت: 110 هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد “قره‌سو” می شود.

110 هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد "قره‌سو" می شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛رضا داوودی در نشست هم اندیشی و مشاوره پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه با بیان اینکه تصفیه منزل کنونی فاضلاب شهر کرمانشاه فقط 34 درصد پساب شهر را تصفیه می کند، گفت: 66 دیگر این پساب که معادل حدود 110 هزار مترمکعب در شبانه روز است وارد رودخانه آبشوران یا قره سو می شود.

عبارات مهم : پروژه
وی از معضلات ورود فاضلاب شهر کرمانشاه به درون رودخانه ها یاد کرد و افزود: علاوه بر آلودگی بهداشتی و محیط زیستی که این پساب ها جهت شهر کرمانشاه ایجاد می کند، این آلودگی وارد حوضه “سیمره” هم می شود و استان لرستان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

مدیر پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه با ترسیم اوضاع کنونی سیستم تصفیه فاضلاب شهر کرمانشاه، گفت هم اکنون 856 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب داریم که در نهایت فاضلاب را به تصفیه منزل قدیمی شهر می برد.

به گفته داوودی، این تصفیه منزل در سال 84 وارد مدار بهره برداری شده است و هم اکنون ظرفیت تصفیه فاضلاب را جهت 324 هزار نفر دارد.

وی افزود: این در حالی است که جمعیت کنونی شهر کرمانشاه حدود یک میلیون نفر است.

مدیر پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه با بیان اینکه در طرح ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه تجهیز و بهسازی تصفیه منزل قدیمی شهر نیز دیده شده، عنوان کرد: تصفیه منزل دوم که ساخته می شود نیز ظرفیت 780 هزار نفر را دارد، یعنی در آخر پروژه ظرفیت تصفیه فاضلاب جهت یک میلیون و صد هزار نفر را داریم.

داوودی افزود این ظرفیت تا سال 1410 کافی است و بعد از آن نیز جهت زیاد کردن ظرفیت برنامه وجود دارد.

وی ایجاد 361 کیلومتر شبکه فاضلاب دیگر را نیز از دیگر بخش های پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه دانست و تصریح کرد: به علاوه جهت کل شهر کرمانشاه سه خط انتقال در نظر گرفته شده است که دو خط آن را داریم، ولی خط سوم باید در قالب پروژه فاضلاب کرمانشاه تکمیل شود.

مدیر پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه جمع آوری فاضلاب از رودخانه آبشوران و تکمیل بخشی از تاسیسات باقی مانده در غرب، شرقی و بخشی از شمال شهر کرمانشاه را نیز از دیگر بخشش های پروژه فاضلاب شهر کرمانشاه عنوان کرد: داوودی گفت: این نخستین پروژه فاضلاب است که بانک سرمایه گذاری توسعه زیرساخت اسیا در دنیا اجرا می کند که امیدواریم هرچه سریعتر محقق شود.

داووی گفت: در اجرای این پروژه همه موارد دیده شده است و مهمترین توصیه همکاری مردم و مسئولان است.

انتهای پیام/پ

واژه های کلیدی: پروژه | فاضلاب | رودخانه | کرمانشاه | کرمانشاه | کرمانشاه | فاضلاب | قره سو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog