بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز وب‌گردی سوره‌هایی از قرآن کریم جهت زیاد کردن رزق و روزی

در متن زیر به سوره هایی از قرآن کریم که خواندن آن ها جهت زیاد کردن رزق و روزی مورد سفارش قرار گرفته هست، می پردازیم.

سوره‌هایی از قرآن کریم جهت زیاد کردن رزق و روزی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، خداوند به هر کسی که بخواهد به وطر نامحدود رزق و روزی می دهد و این عنوان صریحی است که پروردگار در قرآن کریم به آن اشاره کرده است.

علاوه بر بعضی از دعاهایی که خواندن آن ها جهت زیاد کردن رزق و روزی مورد سفارش قرار گرفته، خواندن بعضی از سوره های قرآن کریم نیز جهت این عنوان تاکید شده است است.

سوره‌هایی از قرآن کریم جهت زیاد کردن رزق و روزی

از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است : هر کس با ایمان را روزی تنگ شود هفت بار سوره مبارکه مریم را با نیت خالص و توجه به خدا و معنی آن بخواند ان شاء الله تعالی روزی بر وی فراخ شود.

دعایی خاص جهت برکت مغازه و خانه

در متن زیر به سوره هایی از قرآن کریم که خواندن آن ها جهت زیاد کردن رزق و روزی مورد سفارش قرار گرفته هست، می پردازیم.

این دعا را جهت برکت مغازه یا منزل بخوانید یا با خود دارید و یا بر در دکان و منزل بیاویزید ان شاء الله دولت و جمعیت و روشنایی پدید آید.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم‏

اللَّهُمَّ انّى‏ أَسْئَلُكَ یا قَریبَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ وَ سَهِّلَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا فَتّاحَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا مِفتاحَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا صادِقَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا رازِقَ الْفَتْحُ وَ الْفَرْجُ یا مُفَتِّحَ الاَبوابِ

سوره‌هایی از قرآن کریم جهت زیاد کردن رزق و روزی

دعا جهت وسعت رزق و روزی

در عدة الداعی از امام جعفر صادق علیه السلام روایت شده است که فرمودند جهت طلب رزق زیاد بگویید

يَا اللَّهُ يَا اللَّهُ يَا اللَّهُ أَسْأَلُكَ بِحَقِ‏ مَنْ‏ حَقُّهُ‏ عَلَيْكَ‏ عَظِيمٌ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَرْزُقَنِي الْعَمَلَ بِمَا عَلَّمْتَنِي مِنْ مَعْرِفَةِ حَقِّكَ وَ أَنْ تَبْسُطَ عَلَيَّ مَا حَظَرْتَ مِنْ رِزْقِكَ‏.

در متن زیر به سوره هایی از قرآن کریم که خواندن آن ها جهت زیاد کردن رزق و روزی مورد سفارش قرار گرفته هست، می پردازیم.

آیه جهت خیر و برکت پیدا کردن مغازه و منزل

اگر کسی آیه ۵۹ سوره انعام را بر صفحه از قلع بنویسد و در دکان یا منزل خود آویزد خیر و برکت آن بسیار شود.

سوره‌هایی از قرآن کریم جهت زیاد کردن رزق و روزی

وَ عِنْدَهُ مَفاتِحُ الْغَیْبِ لایَعْلَمُها اِلاّ هُوَ وَ یَعْلَمُ ما فِی الْبَرَّ وَ الْبَحْرِ وَ ما تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَهٍ اِلاّ یَعْلَمُها وَ لا حَبَّهٍ فِی ظُلُماتِ الْاَرْضِ وَ لا رَطْبٍ وَ لا یابِسٍ اِلاّ فی کِتابٍ مُبین

آیه به جهت زیادی رزق

به تجربه رسیده آن که در هر روز بخواند آیه مبارکه و من یتق الله تا آخر آیه ۳ سوره طلاق را سه مرتبه بعد از نمازهای واجب با سه مرتبه صلوات در اول آن و سه مرتبه صلوات در آخر آن بخواند موجب وسعت رزق خواهد بود. ان شاء الله.

وَ مَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکِّلْ عَلَی الله فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللهَ بالغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرا.

برخی از سوره‌هایی كه در روایات اسلامی جهت زیاد شدن رزق و روزی توصیه شده است عبارتند از:

سوره واقعه.: امام صادق‌(علیه السلام) می‌فرماید: “كسی كه هر شب سوره واقعه را بخواند… در دنیا سختی‌، فقر، نیازمندی و آفتی از آفت دنیا را نمی‌بیند و از دوستان حضرت علی‌(علیه السلام) می‌شود…”

سوره همزه: امام صادق‌(علیه السلام) می‌فرماید: “هر كس سوره همزه را در نمازی واجب بخواند فقر از او دور می‌شود و روزی بر او روی می‌آورد…”

سوره لیل: پیامبر اكرم‌(صلی الله علیه و آله) می‌فرماید: هر كس سوره لیل را بخواند خداوند آن قدر به او عطا می‌كند تا راضی شود و او را به مشکل نیندازد و برایش ساده می‌گیرد.”

سوره مزمل: رسول اكرم‌(صلی الله علیه و آله) می‌فرماید: “هر كس سوره مزمل را بخواند در دنیا و آخرت مشکل از او برداشته می شود”.

سوره ذاریات‌: امام صادق‌(علیه السلام) می‌فرماید: “هر كس سوره ذاریات را روز یا شب بخواند، خداوند وضع زندگی او را اصلاح می‌كند و روزی فراوانی برایش می‌دهد…”

سوره ممتحنه‌: امام سجاد(علیه السلام) می‌فرماید: “هر كس سوره ممتحنه را در نمازهای واجب و مستحبی بخواند خداوند….فقر و دیوانگی را بر او و فرزندانش دور می‌كند”. و همچنین سوره‌های نجم‌، ابراهیم و… جهت توسعه در رزق توصیه شده است است‌.

البته باید توجه داشت كه جهت به دست آوردن روزی و مال و ثروت مشروع انسان نباید از تلاش و كوشش غافل شود و عوامل متفاوت دیگر مانند علم و آگاهی نسبت به تجارت و امور مربوط به آن‌، مشورت و تدبیر و… در امر به دست آوردن روزی و اصلاح وضع معیشتی و مادی بسیار مؤثر است‌.

همچنین دعاهای فراوانی در مورد وسعت رزق و روزی وارد شده است ، از جملة آن ها دعایی در تعقیبات نماز صبح است:
اللّهم انی اسئلك بحق محمّد و ال محمّدٍ علیك، صلّ علی محمّد و آل محمّد واجعل النور فی بصری و البصیرهْْ فی دینی …

عبارات مهم : خداوند
هم چنین دعای حضرت مهدی(علیه السلام): اللّهم ارزقنا توفیق الطاعهْْ و بعد المعصیه …. كه قبل از مناجات خمسهْْ عشر در مفاتیح آمده است.

هم چنین دعای ” یا من تحلّ به عقد المكاره …” باز قبل از آن مناجات است.

نیز در حواشی مفاتیح الجنان دعاهایی جهت وسعت رزق ذكر شده است كه می توانید آن ها را حوالی زیارات امیرالمؤمنین یا از فهرست مفاتیح پیدا كنید.

و عالی ترین دعا جهت حضرت مهدی(علیه السلام) و درخواست رؤیت حضرت ، دعای عهد است كه بعد از دعای ندبه در مفاتیح الجنان آمده است(اللّهم ربّ النّور العظیم و ربّ الكرسی الرفیع …) و دعاهای دیگری كه به دنبال دعای عهد آمده است.
همچنین نماز شب بخواند که موجب زیاد کردن روزی او می‌‏گردد.

پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمود: الصلاه… بركه فی الرزق؛ نماز باعث بركت در رزق و روزی می ‏شود و نیز در روایتی آمده است: ان صلاه اللیل تدرالرزق؛ نماز شب روزی را جلب كرده و زیاد می‏ كند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خداوند | مفاتیح الجنان | دعا و نیایش | رزق و روزی | قرآن کریم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog