بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز علمی پزشکی سنگ شکن طبیعی سنگ کیسه صفرا ، نوشیدنی که چربی های کبد و بدن را در ماه رمضان آب می کند

یک پژوهشگر و محقق طب سنتی یک نوشیدنی موثر در ماه رمضان جهت درمان کبد چرب را معرفی و توصیه هایی در زمینه موادغذایی بافایده و مضر به این بیماران کرد.

سنگ شکن طبیعی سنگ کیسه صفرا ، نوشیدنی که چربی های کبد و بدن را در ماه رمضان آب می کند

حیدر عظمایی پژوهشگر و محقق طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ با بیان اینکه افراد زیادی به علت سبک غلط زندگی و مصرف رژیم غذایی ناسالم مبتلا به کبد چرب هستند، گفت: افراد مبتلا به کبدچرب می توانند با مصرف غذای کم چرب و بعضی عرقیجات در ماه رمضان این بیماری را تا حد زیادی درمان کنند.

عبارات مهم : طبیعی

وی با اشاره به دستورالعمل تهیه یک ترکیب بسیار بافایده جهت درمان کبد چرب در ماه رمضان ادامه داد: جهت آماده سازی این نوشیدنی باید یک لیتر از عرقیجات شاتره، کاسنی، خارشتر، خارخاسک، کرفس، بومادران، گل ختمی، گزنه، همراه با سرکه سیب و زیره سیاه را با یک کیلو عسل ترکیب کرده و روزانه سه تا چهار لیوان از آن را در ساعات بین افطار تا سحر میل کنند و بعد از آخر این ماه نیز به نوشیدن آن ادامه دهند تا این عارضه برطرف شود.
عظمایی بیان کرد: این نوشیدنی علاوه بر برطرف کبدچرب و لاغری موجب باز شدن رنگ چهره، برطرف خارش، داغی بدن، برطرف جوش صورت و لک، از بین بردن سنگ کیسه صفرا، برطرف آنزیم های بالای کبد، پاکسازی دستگاه گوارش، کلیه های و مجاری اداری نیز می شود.
این پژوهشگر طب سنتی عنوان کرد: مصرف خاکشیر، ترنجبین، تخم شربتی، شیرخشت و دم کرده های اسطوخودوس، عناب، بادرنجبویه، کاسنی و شاتره نیز به درمان کبدچرب کمک زیادی می کند.
وی به بعضی دلایل چرب شدن کبد اشاره کرد و افزود: مصرف غذاهای چرب، تند غذا خوردن، نوشیدن مایعات بین غذا، حرف زدن بین غذا، مصرف فست فود، مصرف زولبیا و بامیه، غذاهای کنسروی و دیرهضم جهت کبد مضر بوده و به آن آسیب می رسانند.
این پژوهشگر طب سنتی با معرفی بعضی مواد غذایی بافایده جهت کبدچرب گفت: مصرف زردچوبه، لیموترش، زنجبیل در غذاها جهت کبد چرب بافایده بوده، همچنین در ماه رمضان امسال میوه هایی مانند شاتوت، توت و هلو در دسترس می باشند که در درمان کبدچرب بسیار موثر هست.
عظمایی یادآور شد: با مصرف میوه و سبزیجات طبیعی می توان معده و روده را پاکسازی و تا حد زیادی کبدچرب را درمان کرد که علاوه بر اینها پرهیز از مصرف قند و شکر صنعتی و جایگزینی آنها با قندهای طبیعی مانند انجیر، توت و انگور و پرهیز از مصرف روغن جامد یا مایع و در عوض استفاده از روغن زیتون و کنجد به اصلاح و درمان کبدچرب کم شایانی می کند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: طبیعی | ماه رمضان | رژیم غذایی | مواد غذایی | درمان کبدچرب | درمان کبد چرب | کبدچرب | لاغری

سنگ شکن طبیعی سنگ کیسه صفرا ، نوشیدنی که چربی های کبد و بدن را در ماه رمضان آب می کند

سنگ شکن طبیعی سنگ کیسه صفرا ، نوشیدنی که چربی های کبد و بدن را در ماه رمضان آب می کند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog