بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز بین‌الملل کره شمالی استرالیا را به حمله هسته ای ترساندن کرد

کره شمالی به استرالیا هشدار داد که در صورت استمرار پیروی از آمریکا، به حمله هسته ای علیه این کشور دست خواهد زد.

کره شمالی استرالیا را به حمله هسته ای ترساندن کرد

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوانبه نقل از راشاتودی، در پی بیانات وزیر امور خارجه استرالیا در خصوص «تهدیدآمیز بودن» کارها کره شمالی علیه صلح و ثبات منطقه، مقامات پیونگ یانگ به استرالیا هشدار دادند که درصورت استمرار «اطاعت کورکورانه و هواخواهانه» کانبرا از اوامر آمریکا به حمله هسته ای علیه این کشور اقدام خواهند کرد.

عبارات مهم : آمریکا
خبرگزاری مرکزی کره شمالی به نقل از سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد: «چنانچه استرالیا به پیروی از کارها آمریکا در جهت منزوی ساختن کره شمالی ادامه دهد و همچنان یک ظاهر ضربتی به فرماندهی آمریکا باقی بماند؛ این [به مثابه] خودکشی در برابر حمله هسته ای نیروی استراتژیک کره شمالی خواهد بود».

این ترساندن از جانب پیونگ یانگ در حالی مطرح شد که وزیر خارجه استرالیا اواسط هفته گذشته اظهار داشت کره شمالی «در مسیر دستیابی به تسلیحات هسته ای» است و از اینرو، منطقه را در معرض «خطری غیرقابل قبول» قرار می دهد. وزیر خارجه استرالیا در ادامه افزود که جامعه بین المللی باید مانع از کارها کره شمالی شود.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با غیرقابل بخشش دانستن بیانات وزیر خارجه استرالیا، این گفته ها را اقدامی علیه صلح دانست که سیاست بی نهایت خصمانه آمریکا علیه کره شمالی و همچنین تهدیدات هسته ای علیه این کشور را تشویق و حمایت می کند و دولت آمریکا را به اتخاذ کارها بی پروایانه و مخاطره آمیز نظامی ترغیب می نماید».

این سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی مقامات استرالیا را به «اطاعت کورکورانه و هواخواهانه از اوامر آمریکا» متهم کرد.

شایان ذکر است که «مالکوم ترنبول» نخست وزیر استرالیا ضمن حمایت از سیاست آمریکا در قبال کره شمالی، مقامات پکن را به اِعمال فشار اقتصادی بر پیونگ یانگ ترغیب نمود.

لازم به ذکر است که همزمان منشتر شدن بیانات مقامات کره شمالی، «مایک پنس» معاون مدیر جمهور آمریکا در دیدار از استرالیا و گفتگو با نخست وزیر این کشور بار دیگر برنامه تسلیحاتی پیونگ یانگ را محکوم نمود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آمریکا | استرالیا | کره شمالی | استرالیا | کره شمالی | پیونگ یانگ | وزارت خارجه | وزیر امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog