بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز بین‌الملل صلح خاورمیانه همچنان اولویت مهم اتحادیه اروپا به‌شمار می‌آید / موگرینی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست یکسان با وزیر امور خارجه نروژ در بلژیک، اظهار داشت عنوان صلح خاورمیانه همچنان اولویت اتحادیه اروپا به‌شمار می‌آید.

صلح خاورمیانه همچنان اولویت مهم اتحادیه اروپا به‌شمار می‌آید / موگرینی

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در نشست یکسان با وزیر امور خارجه نروژ در بلژیک، گفت: حقیقت این عنوان که ما چنین نشستی را میزبانی می کنیم نشان از این دارد که خاورمیانه و فرایندی که منجر به صلح بین اسرائیل و فلسطین می شود، همچنان اولویت مهم جهت اتحادیه اروپاست.
وی افزود: کانون تلاش های ما بر این است که چگونه می توان شرایطی را جهت شروع موفقیت آمیز گفتگوها ایجاد کرد لیکن این نشانه نهایی ما و دوستانمان در جامعه جهانی است که در نهایت طرف ها بتوانند مذاکرات را بر سر راه حل دو کشوری از سر بگیرند؛ راه حلی که به نظر ما تنها راه حل پایدار جهت رسیدن به صلحی منصفانه و پایدار است.

عبارات مهم : اروپا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: مسیر راه حل سیاسی جهت ما کاملا روشن هست؛ اسرائیلی ها و فلسطینی ها باید روند منفی را بازگردانند. شهرک سازی باید متوقف و به صورتی موثر، با نفرت پراکنی مقابله و اختلاف ها بین فلسطینی ها حل و فصل شود و به صورت فوری، اوضاع امنیتی و انسانی وخیم در غزه اصلاح یابد.
موگرینی گفت: روشن است که اوضاع جاری در حال حاضر خوب نیست، اختلافات زیادی وجود دارد و نزدیک کردن دو طرف راحت نیست. درگیری های پیچیده ای وجود دارند که همه آن را درک می کنند ولی وقت هایی نیز وجود دارند و من به صورت خاص با دیداری که دیروز در کاخ سفید بین مدیر جمهور ترامپ و محمود عباس برگزار شد، دلگرم شده است ام. اتحادیه اروپا با آمریکا همکاری نزدیک دارد و این عنوان را در دیدار با نماینده آمریکا مطرح کردیم. همچنین با همه شرکای بین المللی بخصوص با گروه چهارجانبه و نروژ و نیز شرکایمان در منطقه و بخصوص دوستان عرب مان بر اساس طرح صلح عربی این همکاری را مطرح کرده ایم. همچنین شخصا در نشست اتحادیه عرب در اردن عنوان را بررسی کردیم.
موگرینی راجع به پرسش خبرنگاری راجع به منشور اخیر حماس گفت: راجع به سندی که حماس چند روز پیش انتشار داده است باید بگویم تا جایی که درک کردم، مکمل مواضع پیشین هست. ما شاهد عناصری هستیم که جالب هستند. باید ببینیم گام بعدی در تصمیمات واقعی سیاسی چه خواهد شد. نه فقط ما در اتحادیه اروپا بلکه شرکای ما در کوارتت (گروه چهارجانبه) نیز بر اتحاد فلسطینی ها اصرار دارند.
بورگ ب‍ِرِنده، وزیر امور خارجه نروژ، نیز در این نشست خبری گفت: باید ببینیم چگونه می توانیم توسعه و وقت های اقتصادی را در کرانه باختری تقویت کنیم. همچنین باید به اوضاع وخیم غزه پیگیری شود. دو میلیون نفر در بحران انسانی به سر می برند.
وی افزود: همچنین شاهد کم کردن کمک ها به تشکیلات خودگردان فلسطینی هستیم و علت آن نیز اتحادیه اروپا یا نروژ نیست؛ بلکه باید دیگر کمک کنندگان را نیز بسیج کنیم و مهم تر از آن، باید مسیر سیاسی را نیز دنبال کنیم. ما چشم اندازی سیاسی پیش رو داریم که راه حل دو کشوری است که باید بین طرف ها مطرح شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اروپا | خارجی | سیاسی | اتحادیه عرب | اتحادیه اروپا | وزیر امور خارجه | بین الملل | موگرینی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog