بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز اقتصادی جدا سازی وزارتخانه‌ها 100 درصد خطاست ، تورم و بزرگ شدن دولت دستاورد تفکیک وزارتخانه ها

روغنی گلپایگانی راجع به تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفت: این کار تبعات مثبت ندارد و به جز تورم و بزرگ شدن دولت هیچ دستاوردی را به دنبال نخواهد داشت.

جدا سازی وزارتخانه‌ها 100 درصد خطاست ، تورم و بزرگ شدن دولت دستاورد تفکیک وزارتخانه ها

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، ابوالفضل روغنی گلپایگانی مدیر کمیسیون صنایع اتاق کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: ساختارهای جوامع مدنی هر 10 سال یکبار باید مجدا بنا شود، ولی متاسفانه در کشورمان مرتبا در حال ازدیاد یا کم کردن حجم و وزن دولت است.

وی از جمله پرسشها اساسی در کشورمان را وزارت منزل های عریض و طویل دانست و تاکید کرد: باید از آزمون و اشتباه دوری کرده و ساختار های کشور را مجددا مورد بازبینی قرار دهیم.

عبارات مهم : کمیسیون
وی در باره با کارها ادغامی در گذشته گفت: در دولت نهم و دهم چند وزارتخانه با یکدیگر ادغام شد که از جمله تکالیف قانون کشورمان بود.

روغنی با بیان اینکه اگر ادغام اشتباه بوده، آیا صورت گرفته است؟، ادامه داد: جدا سازی این وزارتخانه ها 100 درصد خطاست و اگر وزارتخانه ای نا کارآمد عمل می کند، شایسته است در نیروی انسانی و ساختار های آن وزارت منزل بازبینی صورت گیرد.
وی بزرگ شدن بدنه دولت را موجب نا کارآمدی دانست و افزود: متاسفانه در دولت گذشته فقط اسامی جدا سازی شد، ولی تعداد نیروی انسانی به همان صورت عمل کردند؛ بنابرین دولت نباید به گذشته بازگشت کند آیا که کاری نامناسب و اشتباه است.
روغنی لزوم بهره مندی از نظر کارشناسی از سوی دولت دوازدهم را متذکر شد و افزود: بنده به عنوان مدیر کمیسیون صنایع اعلام می کنم این اقدام صحیح نیست و شایسته است دولت قبل از کارها کارشناسی این طرح را اجرایی نکند.
روغنی افزود: جداسازی وزارتخانه ها، چابکی را از دولت می گیرد و چالاکی مورد نظر فعالان اقتصادی را از بین می برد. بدنه و ساختار موجود باید بازبینی و اصلاح شود تا با ایجاد وقت های مناسب، به نحو مطلوب استفاده کنیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کمیسیون | جداسازی وزارتخانه ها | اخبار اقتصادی | رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران | بزرگ شدن دولت |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog