بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چطور مصباح در برابر حمله احمدی‌نژاد به قوه قضائیه سکوت کرد ولی در برابر جمله تح

باید از ایشان سؤال کرد که یک شخصی مانند احمدی‌نژاد، مدیر قوه قضائیه را که منسوب نایب امام زمان(عج) و ولی فقیه است را غاصب و غیرعادل توصیف کرد و این در واقع انکا

چطور مصباح در برابر حمله احمدی‌نژاد به قوه قضائیه سکوت کرد ولی در برابر جمله تح

غرویان: چطور مصباح در برابر حمله احمدی نژاد به قوه قضائیه سکوت کرد ولی در برابر جمله تحریف شده است مدیر جمهور موضع گیری می کند؟

عبارات مهم : برخورد

باید از ایشان سؤال کرد که یک شخصی مانند احمدی نژاد، مدیر قوه قضائیه را که منسوب نایب امام زمان(عج) و ولی فقیه است را غاصب و غیرعادل توصیف کرد و این در واقع انکار خود ولی فقیه هست، ولی مردها سکوت کردند، چیزی نگفتند و اعتراض نکردند، حالا چطور این قدر به جمله تحریف شده است مدیر جمهوری می پردازند و این همه موضع گیری می کنند؟

روزنامه کشور عزیزمان ایران با حجت الاسلام والمسلمین غرویان در باره تصویر العمل آیت الله مصباح به سخنان اخیر مدیر جمهور مصاحبه ای انجام داده است.

چطور مصباح در برابر حمله احمدی‌نژاد به قوه قضائیه سکوت کرد ولی در برابر جمله تح

بخشی از مصاحبه را می خوانید:

آیت الله مصباح یزدی مدیر جمهوری انتقاد کردند، ولی ایشان در کتاب «جامعه و تاریخ از نگاه قرآن» نظری شبیه مدیر جمهوری بیان کردند مبنی بر اینکه «حتي رهبران معصوم (عليه السلام)، يا به علت اينكه بعضی از مردم به عصمتشان پی نبرده بودند و يا بدين قصد كه ديگران را تعليم و تربيت كنند و نشان بدهند كه هر فرد، در هر حدی از رهبری هست، بايد انتقادپذير باشد، به انتقادات و عيب جويی هايي گوش می سپردند و از مردم می درخواست کردند كه از عرضه و ارائه آرا و نظريات خود دريغ نورزند.» به نظر شما این دوگانگی ناشی از چیست؟

اتفاقاً من صحبت های ایشان را دیدم. ولی تعجب کردم که آیت الله مصباح فرمودند «من از کوه قاف صحبت نمی کنم، بلکه از پایتخت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران صحبت می کنم» که مثلاً چنین مطلبی در آن گفته شد. باید از ایشان سؤال کرد که یک شخصی مانند احمدی نژاد، مدیر قوه قضائیه را که منسوب نایب امام زمان(عج) و ولی فقیه است را غاصب و غیرعادل توصیف کرد و این در واقع انکار خود ولی فقیه هست، ولی مردها سکوت کردند، چیزی نگفتند و اعتراض نکردند، حالا چطور این قدر به جمله تحریف شده است مدیر جمهوری می پردازند و این همه موضع گیری می کنند؟ این ها با هم سازگاری ندارد. بحث های کلامی خوب هست، ولی باید همه احتمالات مطرح شود و بعد ببینیم می شود حمل بر معنای صحیح کرد یا خیر. کاملاً روشن است که منظور مدیر جمهوری از نقد پرسشگری است.

باید از ایشان سؤال کرد که یک شخصی مانند احمدی‌نژاد، مدیر قوه قضائیه را که منسوب نایب امام زمان(عج) و ولی فقیه است را غاصب و غیرعادل توصیف کرد و این در واقع انکا

در نهج البلاغه هم است که هنگامی که حضرت علی(ع) وارد شهر انبار شدند، مردم درخواست کردند دست ایشان را ببوسند. حضرت فرمودند آن طور که با شاهان برخورد می کنید، با من برخورد نکنید، من یک فرد عادی هستم و شما احترامات شاهان را با من نداشته باشید. امیرالمؤمنین با آن مقام خود در پرسشها اجتماعی عادی برخورد می کردند و اجازه سؤال، بحث و گفت و گو می دادند. یا امام صادق(ع) و امام باقر(ع) به شاگردان خود یاد می دانند که اهل سؤال باشید و بپرسید. منظور دکتر روحانی هم همین بود.

در دولت های نهم و دهم تعبیرها و بحث های عجیبی راجع به امام زمان(عج) مطرح می شد. ولی منتقدان فعلی دولت، بویژه شخص آیت الله مصباح یزدی، نه در آن وقت اعتراض و انتقاد کردند، نه الان که احمدی نژاد همه ساختارها را زیر سؤال می برد.

اتفاقاً مردم هم کاملاً متوجه می شوند و سؤال می کنند. مردم توقع ندارند که این طور بهم ریختگی فکری و مبنایی از علمای بزرگ مشاهده کنند. این نشان می دهد که نظام فکری و نظام مبنایی و عقیدتی مردها انسجام ندارد. لیکن یک مبنای فکری باید همه جا یکسان به پرسشها ورود کند. ولی اینکه یک بار گفته شود اطاعت از مدیر جمهوری اطاعت از خداست، چون آن مدیر جمهوری از جناح و باند ماست، ولی بار دیگر این طوری با مدیر جمهوری برخورد کنیم، این ها با هم سازگاری ندارد. این ها نشان دهنده اضطراب فکری و نبود انسجام فکری است.

چطور مصباح در برابر حمله احمدی‌نژاد به قوه قضائیه سکوت کرد ولی در برابر جمله تح

پیامد نظر منتقدان مدیر جمهوری مبنی بر نفی نقد، جهت جامعه چه خواهد بود؟

اولاً که این بحث ها فایده ای ندارد. لیکن ما در وقت معصوم نیستیم، ضمن اینکه هیچ یک از مسئولان ادعای عصمت ندارند. خود رهبر معظم انقلاب بعد از اغتشاشات اخیر فرمودند که ما هم اشکال داریم و باید اشتباهات خود را ببینیم.معنای این حرف این است که خود ایشان می فرمایند که ما معصوم نیستیم، ما هم اشتباه می کنیم و باید از ما انتقاد کنند. خود ایشان، خود انتقادی دارند، ما نباید کاسه از آش داغ تر باشیم. به نظرم این بحث ها جهت منحرف کردن فضای فکری جامعه هست. ضمن اینکه مدیر جمهوری هم بهتر است این بحث ها را بیش از این ادامه ندهند.

واژه های کلیدی: برخورد | احمدی نژاد | قوه قضائیه | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog