بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی فضاسازی مقامات آمریکایی تاثیری بر راستی‌آزمایی و نحوه گزارش‌دهی آژانس نداشته است / نجفی

نماینده کشور عزیزمان ایران در آژانس گفت: گزارش تازه آژانس بار دیگر تایید می‌کند که برنامه هسته‌ای کشور عزیزمان ایران در چارچوب برجام جلو می‌رود.

فضاسازی مقامات آمریکایی تاثیری بر راستی‌آزمایی و نحوه گزارش‌دهی آژانس نداشته است / نجفی

نجفی: فضاسازی مقامات آمریکایی تاثیری بر راستی آزمایی و نحوه گزارش دهی آژانس نداشته است

عبارات مهم : آژانس

نماینده کشور عزیزمان ایران در آژانس گفت: گزارش تازه آژانس بار دیگر تایید می کند که برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران در چارچوب برجام جلو می رود.

به گزارش ایسنا، رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به انتشار بروزترین گزارش آژانس راجع به اجرای برجام گفت: گزارش تازه آژانس که هشتمین گزارش راجع به اجرای برجام و هفتمین گزارش فصلی به شورای حکام در مورد راستی آزمایی اجرای برجام به شمار می رود بار دیگر تایید می کند که فعالیت های هسته ای کشور عزیزمان ایران اعم از غنی سازی با سانتریفیوژهای نسل اول در سایت نظنز، تحقیق و توسعه سانتریفیوژهای پیشرفته و نسل جدید، تولید آب سنگین، مدرن سازی راکتور آب سنگین اراک (که البته با طرف های دیگر پیگیری می شود)، راکتور تحقیقاتی تهران، برنامه تولید رادیوایزوتوپ پایدار در فردو و سایر بخش ها بر اساس برنامه درازمدت اعلام شده است کشور عزیزمان ایران و در چارچوب برجام جلو می رود.

فضاسازی مقامات آمریکایی تاثیری بر راستی‌آزمایی و نحوه گزارش‌دهی آژانس نداشته است / نجفی

وی ادامه داد: آژانس به کار حرفه ای و بی طرفانه خود بر اساس استانداردهای پادمانی به راستی آزمایی اجرای برجام ادامه داده و تاکنون نظارت بر اجرای پروتکل الحاقی را همانند بقیه صد و بیست و چند کشوری که آن را اجرا می کنند دنبال می کند.

نجفی اظهار کرد: متن گزارش شبیه گزارش های قبلی است و تغییرات آن مشمول بر تحولات فنی از جمله تولید آب سنگین و انتقال مقادیری آب سنگین به خارج (در حالی که با خریداران در حال مذاکره هستیم)، زیاد کردن ذخیره 3.67 درصدی، جایگزینی بعضی سانتریفیوژها و مواردی شبیه آن است.

نماینده کشور عزیزمان ایران در آژانس گفت: گزارش تازه آژانس بار دیگر تایید می‌کند که برنامه هسته‌ای کشور عزیزمان ایران در چارچوب برجام جلو می‌رود.

نماینده کشور عزیزمان ایران در آژانس خاطرنشان کرد: لفاظی ها و فضاسازی رسانه ای مقامات آمریکایی و سفر نماینده آمریکا به وین تاکنون تاثیری بر فعالیت ها و کارها راستی آزمایی آژانس و نحوه گزارش دهی آن نگذاشته است و انتظار کشور عزیزمان ایران و همه کشورهای عضو آژانس این است که دبیرخانه آژانس به کار حرفه ای و بی طرفانه خود ادامه دهد.

واژه های کلیدی: آژانس | ایران | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog