بذر آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا

بذر: آمریکا استرالیا کره شمالی استرالیا کره شمالی پیونگ یانگ وزارت خارجه وزیر امور خارجه

گت بلاگز اخبار بین الملل انگلیس ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می‌کند

نخست وزیر انگلیس گفت: در رابطه با مسمومیت یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار در انگلیس، لندن ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می‌کند.

انگلیس ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می‌کند

انگلیس ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می کند

عبارات مهم : روسیه

نخست وزیر انگلیس گفت: در رابطه با مسمومیت یک جاسوس دوجانبه روس تبار در انگلیس، لندن ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می کند.

به گزارش فارس، ترزا می نخست وزیر انگلیس در پارلمان این کشور راجع به مسمومیت اخیر یک جاسوس دوجانبه روس تبار در انگلیس گفت: روسیه در این اقدام مجرم و چنین اقدامی در تضاد با قانون بین الملل هست.

ترزا می گفت: که لندن ۲۳ دیپلمات روس را اخراج می کند و روسیه را در پاسخ به نقض حقوق بشرتحریم خواهند کرد و دارایی های روسیه بلوک خواهند شد.

وی گفت: انگلیس، آمریکا، فرانسه و آلمان در کنار هم هستند و این حرکت روسیه اقدامی مستقیم علیه انگلیس بود و لندن با همه متحدانش در مقابله با هر تهدیدی همکاری می کند.

ترزا می گفت: که روسیه هیچ توضیح معتبری راجع به اتفاق سالزبری ارائه نکرده هست. زن می همچنین گفت، ارتباط در سطوح اوج با روسیه لغو خواهند شد و دعوت از سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه جهت سفر به بریتانیا لغو شد.

نخست وزیر انگلیس گفت: لندن خواستار روابط بهتری با روسیه بود ولی متاسف است که ولادیمیر پوتین مدیر جمهور روسیه این گونه واکنش‌ها کرد.

به گزارش سرپوش، ترزا می با اعلام اینکه تمام تماس های سطح عالی میان لندن و مسکو به حالت تعلیق درمی آید، افزود: انگلستان یک هفته به این ۲۳ دیپلمات روس وقت داده تا خاک این کشور را ترک کنند.

نخست وزیر بریتانیا ادامه داد: تا اطلاع بعدی تمام تماس های سطح عالی میان لندن و مسکو به حالت تعلیق درمی آید.

انگلیس ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می‌کند

وی همچنین گفت انگلیس از این بعد بازرسی های بیشتری جهت روسی هایی که وارد بریتانیا می شوند، خواهد داشت و روابط دو کشور دیگر مشابه قبل نخواهد بود.

می گفت که در این راستا هیچ مقام دولتی یا اعضای خانواده سلطنتی در مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال یا تماشای مسابقه های در روسیه حضور نخواهند داشت.

نخست وزیر انگلیس گفت: در رابطه با مسمومیت یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار در انگلیس، لندن ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می‌کند.

جرمی کوربین رهبر اپوزیسیون بریتانیا هم گفت که استفاده از گاز اعصاب اقدامی ناپسند است و دولت انگلیس باید با شرکت های منع تسلیحات شیمیایی در رابطه با مسئله اسکریپال همکاری کند. وی تاکید کرد، انگلیس و متحدانش باید از روسیه بخواهند جزییات کامل برنامه تسلیحات شیمیایی خود را شرکت منع تسلیحات شیمیایی ارائه دهد.

یک سرهنگ سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه به نام «سرگئی اسکریپال» هفته گذشته در شهر سالزبری انگلیس مسموم شد. وی در سال ۲۰۱۰ با جاسوس های روس که در غرب گرفتار شده است بودند مبادله شد و از انگلیس پناهندگی گرفت. اسکریپال به همراه دختر ۳۳ ساله اش در یک مرکز خرید در شهر سالزبری انگلیس بی هوش پیدا شدند.

همچنین دیدار وزرای خارجه دو کشور هم که قرار بود به زودی برگزار شود، لغو شد.

انگلیس ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می‌کند

واژه های کلیدی: روسیه | انگلیس | انگلیس | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog